Učebné pomôcky

Navigácia: UCEBNE-POMOCKY >

Hravá občianska náuka 6

Značka:

Kategória: Učebnice a pracovné zošity | 2. stupeň základnej školy | Občianska náuka

Popis:

341px; height: 341px; float: left; margin: 0px 10px 10px 0px;" alt="">


V úvode pracovného zošita sa žiaci dozvedia, ako funguje rodina či manželstvo po právnej stránke. Dozvedia sa, aké sú práva a povinnosti detí a rodičov či aké funkcie by rodina mala spĺňať. V nasledujúcej kapitole sa šiestaci bližšie oboznámia so školským poriadkom, navrhnú niekoľko vlastných práv a povinností a zorganizujú triednu radu spoločne s cvičnou obhajobou kandidatúry. V kapitole Moja vlasť sa zahrajú na turistického sprievodcu pre kamaráta z Kene a pripravia mu prezentáciu svojej rodnej obce. Zistia, ako funguje obecná samospráva a to, kto má v nej akú úlohu, si najlepšie overia pri zorganizovaní vlastného mestského zastupiteľstva. Poznatky z verejnej správy spestria informácie o známych rodákoch, slovenských tradíciách či pamiatkach UNESCO. Záver zošita je venovaný Európskej únii a jej špecifikám. Zaujímavosťou na záver je opakovací kvíz vo forme hry "Človeče, nehnevaj sa".

Vedomosti žiakov v Hravej občianskej náuke 6 dôkladne overia rôznorodé úlohy (pravda-nepravda, slovné prešmyčky a opravovanie chýb v texte, úlohy na nácvik čítania s porozumením, osemsmerovky či doplňovačky), predovšetkým sa však Hravá občianska náuka 6 zameriava na vytvorenie š initial;">irokého priestoru na sebavyjadrenie a prezentáciu žiakov. V aktivizačných úlohách pre jednotlivcov a pre kolektív žiaci initial;">vyjadrujú svoje názory na prečítaný text, vyberajú najvhodnejší model správania v nastolenej situácii, inscenujú krátke modelové hry, diskutujú alebo formulujú vlastné návrhy na riešenie problematiky (vytvorte prezentačné materiály o vašej škole, navrhnite, čo by ste zmenili na svojej škole, zinscenujte mestské zastupiteľstvo...). initial;">Z Hravej etiky iste poznáte naše Úlohy na doma, ktoré vyžadujú aktívny prínos žiaka a rozvíjajú diskusiu v domácom prostredí (opýtaj sa rodičov, ako a prečo hlasovali v obecných voľbách, opýtaj sa starých rodičov na obľúbené tradície...).

initial;">Obsah:

  • initial;">1. Moja rodina, príbuzní a susedia
  • initial;">2. Moja trieda a moja škola
  • initial;">3. Moja vlasť
  • initial;">4. Opakovanie

163.548px; height: 195px; float: left; margin: 0px 10px 10px 0px;" alt="">

258.271px; height: 195px; float: left; margin: 0px 10px 10px 0px;" alt="">

260.695px; height: 195px; float: left; margin: 0px 10px 10px 0px;" alt="">

257.64px; height: 194px; float: left; margin: 0px 10px 10px 0px;" alt="">HRAVÁ OBČIANSKA NÁUKA 6 - ako funguje školská rada či obecná samospráva? Ako byť aktívnym občanom?
Cena:
3.50 EUR s DPH
Naspäť

Reklama: